ULTRAROZTOCZE – roztoczański, terenowy bieg

Wydarzenia » ULTRAROZTOCZE – roztoczański, terenowy bieg
Kropki ozdobne Kropki ozdobne Kropki ozdobne Kropki ozdobne

ULTRAROZTOCZE - roztoczański, terenowy bieg na 120, 90, 60 i 30 km.

Start najdłuższego biegu odbędzie się w Suścu, 18 maja 2019 r., pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suścu, o godzinie 4:00 (rano). Kolejne starty na krótszych odcinkach nastąpią w: Krasnobrodzie o godz. 6:00, Zwierzyńcu o godz. 8:00 i Józefowie o godz. 10:00. Meta dla zawodników startujących we wszystkich odcinkach będzie w Suścu.

Spodziewana ilość zawodników 900 osób. Kulminacyjny moment dobiegnięcia największej grupy zawodników do mety w Suścu jest spodziewany na godziny 12:00 – 17:00. Czas zamknięcia trasy to 6:00 rano w niedzielę. Całkowity czas biegu może potrwać 26 godzin.

Znak współpracy 4 gmin, mapa trasy biegu, plany (link http://turystyka.susiec.pl/photogallery.php?album_id=144)

Organizator – Fundacja „Na Ratunek” w dużej mierze opiera się na pracy wolontariuszy. Celem biegu oprócz wzmacnia tężyzny fizycznej, kształtowania charakteru i odporności psychicznej oraz propagowania różnych regionów jest też cel charytatywny. Część opłaty startowej trafia na konto osób potrzebujących, tym razem z Gminy Susiec.

Bieg łączy cztery turystyczne, usytuowane obok i współpracujące ze sobą gminy. Wymieniając je zgodnie z przebiegiem trasy są nimi gminy: Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec i Józefów. Tegoroczny bieg jest już trzecią edycją. W przyszłym roku z dużą dozą prawdopodobieństwa odbędzie się ze startem w Krasnobrodzie. Wydaje się że bieg ten zagości na stałe w kalendarzu turystycznym tego regionu.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje.Galeria zdjęć